En brun dörr!

Stefan hade varit och tagit sitt Pcr test på Imed någon vecka tidigare så han berättade för oss hur det såg ut och hur man gick till väga.

Alltid bra när någon annan varit före så man vet hur det fungerar. Om man bara bokade en test tid på nätet och betalde så skulle man bara gå förbi hela den omständliga spanska kön och gå direkt in i korridoren och gå till en brun dörr!

Jag har väl aldrig sett så många bruna dörrar tidigare.

Alla dörrar var bruna!

Så just den lilla ledtråden hade vi inte mycket nytta av.

Annons

Om Ami

Den här bloggen handlar om oss och vårt vardagliga liv i Helsingborg och Torrevieja. Jag heter Ami och min man Patrik. Det är jag som är skrivaren i familjen, medan Patrik är den duktiga fotografen! Vi har en son, Max som är sambo med sin Frida och i juli 2017 fick vi vårt första barnbarn, en underbar liten prinsessa. Och i november 2018 utökades familjen med en underbar liten prins! Spanien har alltid legat oss varmt om hjärtat och i mars 2013 köpte vi vår lägenhet i Torrevieja. Välkomna att följa oss!
Detta inlägg publicerades i Vad händer i Torrevieja och märktes . Bokmärk permalänken.

8 kommentarer till En brun dörr!

  1. Annica skriver:

    Ibland får man lite diffusa beskrivningar 😉
    Kram

  2. friochlycklig skriver:

    Haha det var en bra beskrivning. Öppnade ni alla dörrar? 🤪 Kram

  3. Geddfish skriver:

    En brun dörr? Förträffligt 😀 kan nästan hålla mig för skratt.
    Kram

  4. Ditte skriver:

    Perfekt beskrivning med spänningsförhöjande moment. Men eftersom ni är hemma måtte ni ha hittat rätt.
    Stor kram

  5. Znogge skriver:

    En brunn dörr! Vilken ledtråd 😉 Förmodar dock att ni hittade rätt!

    Kram

  6. yfronten skriver:

    Haha! Tack för tipset, liksom! Jag vet inte ens vad pcr är, men jag antar att det har med corona att göra.

  7. mamma C skriver:

    Oj, det var en knepig beskrivning som ni fått.
    Kram Carin

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.